Schizofrénia

Autor: Alica Slabejová | 18.3.2017 o 17:40 | Karma článku: 13,95 | Prečítané:  7043x

U pacienta so schizofréniou dochádza k rozštiepeniu mysle a celkovému úpadku osobnosti. Pacient je vzťahovačný, neustále prenasledovaný bludmi a myšlienkami, rozpráva si sám pre seba, vytvára umelý svet.  

Citová otupenosť, inokedy extrémna precitlivenosť je sprevádzaná tvorbou neologizmov a nezmyselných súvislostí. Emócie sú vystupňované a nezodpovedajú situáciám, ktoré život prináša.  Sluchové a vizuálne halucinácie sú tiež sprievodnými javmi choroby. Schizofrénia môže vážne poškodzovať mozog.

Zdroj : https://sk.wikipedia.org/wiki/Schizofr%C3%A9nia

Pravdepodobne toto ochorenie je zodpovedné za rozporuplné činy a vyjadrenia Pacienta R.F. Pretože inak tomu naozaj nerozumiem. Skúsim teda jeho rozporuplné perly ako tak pospájať. Možno potom pochopím ...

Niekedy v rokoch 2009 – 2010. „ ... v roku 2014 už v politike nebudem ...“ Všetci to počuli, čítali, videli v telke, na youtube, kdekoľvek. Napriek tomuto vyhláseniu – je rok 2017 – Pacienta nie je možné v médiách, či na oslavách MDŽ prehliadnuť. Tak neviem ... kalendár je rozbitý ? Mám pocit, že Pacient je už dobrých pár rokov po záruke.

Mimovládky. Nadácia Zastavme korupciu. Aliancia Fai-play. Transparency Internacional. Celé roky sme (a najmä oni) počúvali, že ich hlavným poslaním je škodiť, škodiť a škodiť vláde. Sú platení zo Sorosových nadácií. Poukazjú na netransparentnosť a korupciu. Aj na korupciu na najvyšších miestach. Na tú korupciu, ktorá podľa Pacientovho kamoša Kaliho na najvyšších miestach  neexistuje. Odrazu príde z úradu vlády pozvanie pre všetky vyššie spomenuté nadácie na neformálne a „oťukávacie“ stretnutie. Pacient zrazu prišiel na chuť pojmu „korupcia“. Nezabudol sa pobúchať po operovanej hrudi a pripomenúť úspešné odchytenie akéhosi zkorumpovaného úradníčka. Na čo však „zabudol“,  sú rôzne netransparentné a neúplné tendre či zmluvy, záhadne miznúce eurofondy a rôzne iné chuťovečky.  No a najmä zabudol, kde to vlastne býva ...

Médiá. Príde na TB. Dookola púšťa hromy a blesky. Odpovie tým svojim typicky útočným spôsobom. Odchádza. O novinároch vyhlási, že sú „protislovenské prostitútky“. Pretože od nich dostáva stále nepríjemnejšie a nepríjemnejšie otázky, na ktoré nechce, nevie, nemôže, nesmie odpovedať. Zrazu sa na FB či Youtube objaví videjko a tu máš na – mediálny výstup ako hrom. V ňom ležérne pohodený Pacient v bielej košeli, ako telefonuje. Telefonuje riaditeľovi VšZP a pekne ho j**e za jeho pokus o ozdravný plán pre štátnu zdravotku (nerozumiem, či bol alebo nebol dobrý. Skôr asi nie, určite by direktor dokázal pozliepať aj lepší). Pripisujem práve schíze skutočnosť, že akosi zabudol zatelefonovať aj Marcelovi a jeho tete Anke,  keď zaťali do poisťovne sekeru. Zabudol aj na maséra. Tiež zabudol na Paľa z Košíc, keď si jeho ľudia pakovali kešene pri nákupoch CT-čiek. No asi vtedy neboli telefóny či čo. Ale mediálny výstup to bol hodný Oskara. Zaslúžil by si ho aj pravdepodobný režisér Tomino. Standing ovations !!! Bravo !!!

Energie. STABILNÉ CENY ENERGIÍ. DRŽÍME SLOVO. A potom to prišlo. Faktúry so závratnými a likvidačnými sumami za všetko. Toto už fakt musí byť predposledné štádium  choroby (amnestie je posledné ...). Trhanie faktúr v priamom prenose, ďalšie video, ako vrieska na regulačný úrad, chváli sa vybojovaním nižších cien. Holjenčík bol najprv top manažér, potom obetný baran. Mexicko-turecko-brazílska telenovela ...

Amnestie. 20 rokov Pacient tvrí, že zrušiť ich nie je možné. 20 rokov sú amnestie škvrnou na nie príliš bielej slovenskej košeli. Toto je podľa mňa vrcholné štádium choroby. Veď ako lusknutím prstov zrazu všetko ide. Je to ako keď Pacient sedí v labilnej káričke na vrchole veľmi prudkého kopca zrazu sa mu ulomila brzda. Koalícia vyrieši problém s amnestiami v prebehu týždňa. Ktovie, prečo majú z toho mnohí ľudia  dosť nepríjemný pocit, že z ich strany ide o jeden veľký podvod.

Schíza je sviňa ...

 

.... a aj tak nechápem...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf UNB: Hnevá ma zlý prístup zdravotníkov k pacientom

Mnohé izby budú dvojlôžkové. So samostatným sociálnym zariadením a so sprchou, vraví šéf UNB.

ŠPECIÁLNE DOBRÉ RÁNO

Špeciálne Dobré ráno: Kto na Slovensku kradne európske peniaze

Z diskusie Za slušné eurofondy.


Už ste čítali?