Ako ich vidím ja ....

Autor: Alica Slabejová | 3.4.2017 o 17:57 | Karma článku: 7,86 | Prečítané:  325x

„Ešte nikto, kto vládol s takou veľkou mocou tak dlho, nezlepšil Slovensko tak málo.“ Povedal to český novinár Tomáš Němeček a je to uvedené čierne na žltom na obale knihy Mareka Vagoviča Vlastnou hlavou.  

Dvaja najvyšší ústavní činitelia ...

JUDr. Róbert Fico. Politik, ktorý vedie už svoju tretiu vládu. Politik, ktorý svojim vládnutím dostáva Slovensko na kolená a do záhuby. Politik, ktorému nevyšli prezidentské voľby a zjavne to stále nedokáže rozchodiť. Politik, ktorý tu už v roku 2014 nemal, či nechcel (?) byť. Politik, ktorý statočných, pracovitých a slušných ľudí v tejto krajine cielene dostáva do letargie, chudoby. Zamračená tvár s bradavicami. Nenávistný pohľad. Prejav "na hulváta". Protichodné, až schizofrénne vyjadrenia. A je úplne jedno, kde sa práve nachádza - na Slovensku, v Bruseli, skrátka kdekoľvek. Politik, ktorý je v mojich očiach stelesnením korupcie (okrem iného). Neviem .... hádam si nevypýtal 50€ úplatok .... Za to však úspešne chráni "svojich" ľudí. Baštrnák, Paška so svojou zdravotníckou klikou, Forai spolu s tetou Ankou, masér Kostka, Dlhý, Široký aj Bystrozraký spolu s Váhostavom, Výboh a čo ja viem, kto ešte... Prešustrované, ukradnuté, zmiznuté, vytunelované miliardy. Určite by pomohli seniorom, chorým či zdravotne znevýhodneným  ľuďom, školstvu, deťom, mladým rodinám, atď, atď, atď. Pomohli by, ale nemôžu. Lebo nie sú. Á pardon, vlastne sú .... u "našich" ľudí. Korupcia je trestný čin. Úplatok je úplatok, či je 50 eurový,  či 10 tisíc eurový. Áno tých pánov, čo si vypýtali úplatky, už  chytili, usvedčili, odsúdili. Plukovník sa nezabudol na ich účet mediálne predviesť. Na čo však tak akosi zabudol, sú práve tie miliardy .... lebo aj to je korupcia a úplatok ..... či ???

 A ešte niečo ...  stále viac som presvedčená, že svojimi činmi alebo nečinmi, vyjadreniami, postojmi sa sám postupne radí medzi „vládcov“, ako sú Lukašenko, Putin, Erdogan, .... a ďalej na východ Severná Kórea. Tým je Fico nebezpečný.

JUDr. Andrej Danko. No zbohom ... kde začať ... „Niekde som počula, že do politiky idú ľudia, ktorí nie sú celkom normálni”. Všimnite si prosím, že to je citát. Je z roku 2015 a jeho autorkou nie je nikto iný, ako Anna Belousovová, bývalá hviezda SNS. Celý článok, z ktorého som citovala si môžete prečítať sami (1). Do čela SNS ho nominoval samotný nezabudnuteľný Slota.  K tomu už hádam ani niet čo dodať... Danko po voľbách 2016 vystrelil priamo do čela Národnej rady SR. Urobil to „Hrdo, Odborne a Slušne.“ Kanceláriu si hneď nechal vymaľovať na zeleno. Vtedy ešte nikto netušil, že zelená farba na stenách bola pravdepodobnou inšpiráciou k jeho legendárnemu činu – francuzáku s kapitánskymi výložkami. Zelená farba tiež pomýlila hada, ktorý sa vkradol do jeho čerstvo olíčeného kancľa. Pretože žiaden had sa nedokáže tak priplaziť k hadovi, ako to dokáže len had k hadovi. Ale my predsa vieme, že to nešťastné a zmätené zviera tam nastrčila menejcenná, neodborná a neslušná opozícia. Keď sa Fico s Kalim už nevládali v parlamente pozerať na tvár svojho kamoša Baštrnáka, zakročil Hrdo, Odborne a Slušne - Danko. Nikto ma nepresvedčí, že to nebolo na Ficovu a Kaliho objednávku. Nasledovalo horalkové extempore. Danko veľmi rýchlo prišiel na chuť kamerám a tlačovkám, na ktorých dokáže plynule čítať aj bez papiera. Vzápätí zrušil žlté vlaky, ktoré z duše nenávidel, zhulákal Počiatka za zrušenie štátnych IC vlakov (2). Opýtajte sa Hrdého, Odborného a Slušného Andreja na Lesostav Revúca. Okamžite sa zmení na rozzúreného býka, ktorému niekto pred ksichtom máva červeným plátnom (3). Jeho meno sa údajne spomína aj v spise Gorila (4,5).

Fico je v politike dlhých 25 rokov. Vyzerá unavene, choro. Droga menom Moc je však silno návyková. Nie je ľahké a asi ani možné zbaviť sa závislosti na nej. Naproti tomu Danko práve prišiel Moci na chuť. Opantala ho. Dovolí mu robiť veci, o ktorých predtým len sníval vo svojich péčkových snoch. Jeho ego stúpa do závratných výšok spolu s politickými ambíciami. A v tom je nebezpečný.

Takto ja vidím dvoch najvyšších ústavných činiteľov. Myslím, že im treba ukázať ich miesto ....

(1)   http://www.hlavnespravy.sk/belousovova-madar-a-privatizer-ma-byt-narodnym-buditelom/641850

(2)   https://ekonomika.sme.sk/c/20433719/danko-kritizoval-pociatka-potupil-statneho-vlakoveho-dopravcu.html

(3)   https://dennikn.sk/385443/byvaly-riaditel-dankovcami-sprivatizovaneho-lesostavu-danko-zbabelec/

(4)   https://domov.sme.sk/c/6789433/slotov-nastupca-v-sns-bol-v-sbs-zo-spisu-gorila.html

(5)   https://dennikn.sk/374306/predseda-sns-danko-mal-podozrivej-sbs-gorily-blizsie-priznal-spoluvlastnil-ju/

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

V Česku vzniká súdružsko-miliardárska vláda

Komunisti sa minimálne pokúsia pootočiť jasne prozápadnú orientáciu Českej republiky.

KOMENTÁRE

Babiša tlačia k moci komunisti, politickí obchodníci bez ideálov

Českí komunisti nie sú stalinisti ani povojnoví idealisti, ale normalizátori.


Už ste čítali?